1. A legfontosabb: mindenki megtalálja az ülőhelyét! Lehet körasztalos, svédasztalos, széksoros megoldásokban is gondolkodni, az alkalom jellegéhez szabva. Ha nagy előadást tervezünk megvalósítani, akkor a széksoros ültetett fogadás a legjobb választás, de a project, rendezvény céljának megfelelően eltérő igények merülhetnek fel ezen a téren is.
2. Éppen szomjasnak éreznénk magunkat vagy esetleg éhesnek? Felmerülő szükségleteink csitítására gondolnunk kell arra is, hogy mit fogunk inni és mit fogunk enni. Rengeteg leehetőség merül fel: koktél, üdítő, sör, nassolni valók, a ‘la carte fogások. A legkiválóbb helyszínek és rendezvényházak többféle konyhát és széles italválasztékot vonultatnak fel vendégeik számára.
3. Van olyan, hogy a “technika ördöge”. Természetesen senki sem születik hozzáértő szakembernek. De szerencsére azok a rendezvényhelyszínek amik kellőképpen felkészültek partik, több száz fős események befogadására biztosítanak hang-és rendezvénytechnikust. A zene, a hang, de akár a projector beizzítását mind-mind rá kell bízni arra a bizonyos segítő kézre.
4. A legideálisabb helyszínek közé tartoznak a mobilis berendezkedést előnyben részesítő helyek, ahol a megrendelő igényei szerint képesek variálni és “megmozgatni” az asztalokat, bútorokat, de akár a bárpultot is. Általában mivel “adott anyagból” kell dolgoznunk, nem árt megbizonyosodni arról, hogy több stílusú miliő kialakítására képesek az adott terepen.
5. Ha már sikerült megtalálnunk az elképzelt teret, amit “felöltöztethetünk” rendezvényünkkel, ajánlatos teljességgel felmérni és “megismerni”. Hiszen ha szervezőként otthonosan mozgunk a színen, akkor minden momentumát uralhatjuk majd a felmerülő részleteknek, helyzeteknek.
Rendezvényhelyszín Budapest